Podwieczorek Niepodległościowy

IMG_4368W najbliższy czwartek odbędzie się spotkanie dla najmłodszych melomanów z cyklu „Podwieczorki muzyczne dla dzieci”. Tematem spotkania będzie Święto Niepodległości, które obchodzimy 11 listopada. W podwieczorku wezmą udział dzieci z Przedszkola nr 9 im. Jasia i Małgosi w Wołominie. Program spotkania przygotowała Agencja Artystyczna PRO-ARTE. W programie znajdą się najpiękniejsze utwory niepodległościowe w wykonaniu profesjonalnych artystów.

Serdecznie zapraszamy w czwartek 21 listopada 2019 r. o godzinie 13:00. Wstęp wolny.

Podwieczorek realizowany jest w ramach projektu „Niestandardowe działania mające na celu upamiętnianie świąt narodowych, postaci logo-starosty_sepia-na-dolehistorycznych, szczególnie związanych z ziemiami powiatu wołomińskiego” dofinansowanego przez Powiat Wołomiński na podstawie umowy nr 75.2019 z dnia 1 marca 2019 roku.

Dodano 18.11.2019 r.

Wieczór Niepodległościowy

20161103_112653Zgodnie z tradycją w Izbie Muzealnej Wodiczków odbędzie się koncert z okazji Święta Niepodległości. W koncercie wezmą udział Karolina Matuszkiewicz – śpiew oraz Krzysztof Stępień – gitara. W programie znajdą się polskie pieśni patriotyczne. W drugiej części spotkania przybyli do Izby goście będą mogli podtrzymać tradycję wspólnego śpiewania. Śpiewniki i akompaniament muzyczny zapewnią organizatorzy tego muzycznego wydarzenia.

Serdecznie zapraszamy w poniedziałek 11 listopada o godzinie 18:30. Wstęp wolny.Relacja

Koncert realizowany jest w ramach projektu „Niestandardowe działania mające na celu upamiętnianie świąt narodowych, postaci logo-starosty_sepia-na-dolehistorycznych, szczególnie związanych z ziemiami powiatu wołomińskiego” dofinansowanego przez Powiat Wołomiński na podstawie umowy nr 75.2019 z dnia 1 marca 2019 roku.

Dodano 07.11.2019 r.

Koncert pieśni patriotycznych – Białe róże

Biale roze_plakatW najbliższą niedzielę w Izbie Muzealnej Wodiczków odbędzie się koncert pieśni patriotycznych w aranżacji jazzowej. W koncercie wystąpią: Paulina Łuba wokalistka, laureatka ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali wokalnych oraz dr hab. Rafał Grząka, prodziekan do spraw studenckich Wydziału Instrumentalnego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.
Paulina Łuba jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie jednej z najwybitniejszych śpiewaczek operowych w historii polskiej sztuki wokalnej pani prof. Zdzisławy Donat. Zainteresowania muzyczne Pauliny znacznie wykraczają poza muzykę operową i klasyczną w związku z czym aktywnie udziela się w projektach okraszonych muzyką klezmerską, tangową oraz twórczością XX-lecia międzywojennego. Głównym atutem artystki, który był podkreślany przez odbiorców był jej urok i wdzięk sceniczny oraz różnorodność stylistyczna i repertuarowa prezentowanych koncertów.
Rafał Grząka jest laureatem ponad 35 międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów akordeonowych, jego zespół KlezmaFour otrzymał bardzo prestiżową nagrodę „City Winery of New York” podczas International Jewish Music Festival w Amsterdamie w 2010 roku. Rafał Grząka jest Wiceprezesem Stowarzyszenia Akordeonistów Polskich, a także laureatem plebiscytu „Nauczyciel na Medal 2018” organizowanego przez Polska The Times.
Artyści podczas koncertu „Białe róże” wykonają wiele polskich pieśni patriotycznych w jazzowych nastrojach.

Koncert realizowany jest w ramach projektu „Niestandardowe działania mające na celu upamiętnianie świąt narodowych, postaci logo-starosty_sepia-na-dolehistorycznych, szczególnie związanych z ziemiami powiatu wołomińskiego” dofinansowanego przez Powiat Wołomiński na podstawie umowy nr 75.2019 z dnia 1 marca 2019 roku.

Serdecznie zapraszamy w niedzielę 22 września o godzinie 17:00. Wstęp wolny.

Dodano 16.09.2019 r.

Przedszkolak w muzeum

IMG_1500„Przedszkolak w muzeum” to nowy edukacyjny projekt Fundacji ODA skierowany do dzieci. Wołomińskie przedszkola doceniają konieczność edukacji muzealnej wśród najmłodszych. Spotkania prowadzi Monika Muczyńska-Rzempołuch łącząc w autorskim programie opowieści historyczne o rodzinie Wodiczków, z zabawą, zajęciami plastyczne i muzycznymi. Podczas wizyty dzieci uczestniczą w konkursach z nagrodami, malują i grają na instrumentach muzycznych. Podczas zabawy poznają muzeum i zdobywają wiadomości o rodzinie Wodiczków. Po zakończonej „lekcji muzealnej” przygotowany jest słodki poczęstunek.

Spotkania są bezpłatne, wymagają jednak wcześniejszego umówienia. Zapraszamy serdecznie. Wstęp wolny. Galeria

Spotkania są realizowane są w ramach projektu „Niestandardowe działania mające na celu upamiętnianie świąt narodowych, postaci logo-starosty_sepia-na-dolehistorycznych, szczególnie związanych z ziemiami powiatu wołomińskiego” dofinansowane przez Powiat Wołomiński na podstawie umowy nr 75.2019 z dnia 1 marca 2019 roku.

200. rocznica urodzin Stanisława Moniuszki

Stanisław MoniuszkoFundacja ODA przygotowała na 200. urodziny Stanisława Moniuszki trzy koncerty: dwa edukacyjno-muzyczne dla dzieci i jeden wieczór z myślą o dorosłych melomanach.

W Podwieczorkach muzycznych dla dzieci usłyszymy takie utwory jak: „Kotek”, „Prząśniczka”, „Groźna dziewczyna”, „Dziad i baba”, „Pieśń wieczorna”, „Kwiatek”, „Dalibógże”, „Czy powróci”, „Złota rybka”, „Słoneczko”, „Co to za kwiatek”. Wykonawcy: Teresa Tippe- Leszczyńska – śpiew, Anna Kornacka – fortepian, Małgorzata Chmielewska – prowadzenie. W niedzielnym Podwieczorku gościnnie wystąpią uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marynarki Wojennej RP w Wołominie oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Leśniakowiźnie przygotowane przez Annę Zakrzewską: Natalia Osińska, Wiktoria Chmielewska, Karolina Przywoźna, Maja Chmielewska i Zofia Kulbicka.

W „Wieczorze Moniuszkowskim” wystąpią zarówno zawodowi artyści, jak i chórzyści miejscowych chórów i amatorzy. Tego wieczora usłyszą Państwo: Wiolettę Bijatę, Jadwigę Skotnicką, Jerzego Sznajdera, Jolantę Łochowską, Leszka Patejuka, Walerię Patejuk, Zbigniewa Chudego, Karola Małolepszego i innych. Wśród utworów znajdą się: „Aria Skołuby”, „Dziad i baba”, „Kum i kuma”, „Prząśniczka”, „Krakowiak”, „Dumka”, „Kukułka”, „Polna różyczka”, „Sokołowie”, „Kozak”, „Pieśń wieczorna” i wiele innych utworów przewidzianych do wspólnego śpiewania. Dla wszystkich gości przygotowane zostaną okolicznościowe śpiewniki. Akompaniować wykonawcom tego wieczora będzie Anna Kornacka.

Serdecznie zapraszamy do Izby Muzealnej Wodiczków w Wołominie, Al.Armii Krajowej 43, na Koncerty Moniuszkowskie. Wstęp wolny. Relacja

Wieczory-trzy

Wydarzenia pod tytułem „Podwieczorek muzyczny dla dzieci – Moniuszko dzieciom” i „Wieczór Moniuszkowski” realizowane są w ramach projektu: „Niestandardowe działania mające na celu upamiętnianie świąt narodowych, postaci historycznych, szczególnie związanych z ziemiami powiatu wołomińskiego” dofinansowane przez Powiat Wołomiński na podstawie umowy nr 75.2019 z dnia 1 marca 2019 roku.

Wydarzenie pod tytułem „Podwieczorek Moniuszkowski dla dzieci” realizowane jest z projektu pod tytułem „Podwieczorki muzyczne dla dzieci”Budżetu Obywatelskiego 2019 finansowanego przez Gminę Wołomin.

Dodano 13.05.2019 r.

Realizujemy projekty

logo-starosty_sepia-na-doleNa początek miesiąca znowu fantastyczna wiadomość – dwa nasze projekty w zakresie kultura i ochrona dziedzictwa narodowego
otrzymały dofinansowanie przez Powiat Wołomiński – Ziemia Norwida i „Cudu nad Wisłą”. W dniu 1 marca podpisaliśmy Umowy Nr 75.2019 i 78.2019 na kontynuację naszych działań popularyzujących wołomińskie dziedzictwo historyczne. Dzięki przyznanym środkom zorganizujemy dla Państwa niezapomniane wydarzenia kulturalne i wydamy publikację o rodzinie Wodiczków.

Dodano 10.03.2019 r.

Pierwsza Wolomińska Giełda Projeków Edukacji Kulturalnej

20180920_161330_malyPierwsza Wołomińska Giełda Projektów Edukacji Kulturalnej odbyła się 20 września w Pałacu w Chrzęsnem. Organizatorami Giełdy były: Marecki Ośrodek Kultury, Mazowiecki Instytut Kultury, Powiat Wołomiński. Projekt ma na celu propagowanie edukacji kulturalnej oraz wymianę doświadczeń. Wzięły w niej udział instytucje i organizacje pozarządowe z powiatu wołomińskiego. Spotkanie było okazją do wzajemnego poznania się i wymiany doświadczeń. Miło nam poinformować, że wśród kilkunastu projektów prezentowanych podczas Giełdy nasz projekt „Podwieczorki muzyczne dla dzieci” otrzymał wyróżnienie. Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zofii Nałkowskiej w Wołominie, która zdobyła drugie miejsce oraz innym nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

Dodano 28.09. 2018 r.

Podwieczorek muzyczny – Muzyczne zoo

IMG_5337W niedzielę 10 czerwca zapraszamy dzieci na ostatni przed wakacjami podwieczorek muzyczny. Tematem tego spotkania będzie muzyczne zoo. Podwieczorek poprowadzi Małgorzata Chmielewska, a Duet Grazioso – Anna Kornacka (fortepian) i Beata Kierzkowska (flet) – przygotuje na ten wieczór specjalny program, na który złożą się utwory H. Manciniego, J. Donjon, W. Poppa, M. Sevena.

Serdecznie zapraszamy w niedzielę 10 czerwca 2018 r. o godzinie 16:30. Wstęp wolny.

Wydarzenie jest realizowane w ramach zadania publicznegologo-starosty_sepia-na-dole „Kultura i ochrona dziedzictwa narodowego” finansowanego przez Starostwo Wołomińskie.

Dodano 01.06.2018 r.

Podwieczorek muzyczny dla dzieci – Piosenki dla mamy i dziecka

20170402_161504IMG_5285W niedzielne popołudnie 27 maja w Izbie Muzealnej Wodiczków odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Podwieczorek muzyczny dla dzieci”. Podwieczorek poprowadzi, jak zwykle, Małgorzata Chmielewska, a Duet GraziosoAnna Kornacka (fortepian) i Beata Kierzkowska (flet) – przygotuje na ten wieczór specjalny program, na który złożą się popularne piosenki z dziecięcego repertuaru.

Serdecznie zapraszamy 27 maja 2018 r. o godzinie 16:30. Wstęp wolny.

Wydarzenie jest realizowane w ramach zadania publicznegologo-starosty_sepia-na-dole „Kultura i ochrona dziedzictwa narodowego” finansowanego przez Starostwo Wołomińskie.

Dodano 21.05.2018 r.

Podwieczorek muzyczny dla dzieci – Polak mały

IMG_3964W niedzielę 20 maja w Izbie Muzealnej Wodiczków odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Podwieczorki muzyczne dla dzieci. W koncercie zatytułowanym „Polak mały” wystąpią:
– Maryla Ochimowska- Teper – sopran koloraturowy,
– Anna Kornacka- fortepian.
Spotkanie z dziećmi i ich opiekunami poprowadzi Małgorzata Chmielewska. W programie znajdą się utwory F. Chopina, St. Moniuszki, M. Karłowicza, F. Nowowiejskiego i L. Różyckiego.

Serdecznie zapraszamy w niedzielę 20 maja o godz. 16:30. Wstęp wolny.

Wydarzenie jest realizowane w ramach zadania publicznegologo-starosty_sepia-na-dole „Kultura i ochrona dziedzictwa narodowego” finansowanego przez Starostwo Wołomińskie.

Dodano 15.05.2018 r.