Przedszkolak w muzeum

IMG_1500„Przedszkolak w muzeum” to nowy edukacyjny projekt Fundacji ODA skierowany do dzieci. Wołomińskie przedszkola doceniają konieczność edukacji muzealnej wśród najmłodszych. Spotkania prowadzi Monika Muczyńska-Rzempołuch łącząc w autorskim programie opowieści historyczne o rodzinie Wodiczków, z zabawą, zajęciami plastyczne i muzycznymi. Podczas wizyty dzieci uczestniczą w konkursach z nagrodami, malują i grają na instrumentach muzycznych. Podczas zabawy poznają muzeum i zdobywają wiadomości o rodzinie Wodiczków. Po zakończonej „lekcji muzealnej” przygotowany jest słodki poczęstunek.

Spotkania są bezpłatne, wymagają jednak wcześniejszego umówienia. Zapraszamy serdecznie. Wstęp wolny. Galeria

Spotkania są realizowane są w ramach projektu „Niestandardowe działania mające na celu upamiętnianie świąt narodowych, postaci logo-starosty_sepia-na-dolehistorycznych, szczególnie związanych z ziemiami powiatu wołomińskiego” dofinansowane przez Powiat Wołomiński na podstawie umowy nr 75.2019 z dnia 1 marca 2019 roku.

Przedszkolak w muzeum

IMG_0906IMG_0964W dniu dzisiejszym, 15 lutego, w ramach wydarzenia z cyklu „Przedszkolak w muzeum” odwiedzili nas najmłodsi mieszkańcy naszego miasta – dwie grupy dzieci z przedszkola Kraina Przedszkolaków w Wołominie. Dzieciom towarzyszyły ich wychowawczynie i opiekunki. Monika Muczyńska-Rzempołuch przygotowała dla przemiłych gości „Prawdziwą bajkę o Wodiczkach dla maluczkich” o najwybitniejszych przedstawicielach tej rodziny, przypomniała o 100-leciu Wołomina oraz podzieliła się z dziećmi ciekawymi informacjami na temat zbiorów gromadzonych w muzeach. Z Beatą Kielmans dzieci spędziły czas na kolorowaniu loga wydarzenia „Przedszkolak w muzeum” wykazując się dużą kreatywnością i wyobraźnią. Oba spotkania zakończyły się wpisem do kroniki Izby Muzealnej, słodkim poczęstunkiem oraz wspólnym zdjęciem wszystkich uczestników obu wydarzeń. Relacja

Dodano 15.02.2019 r.