Najpiękniejsza ze wszystkich jest muzyka polska – wieczór muzyczny

Foto okladki ksiazkiW dniu 12 maja, w 33. rocznicę śmierci Bohdana Wodiczki, w Izbie Muzealnej Wodiczków odbędzie się koncert muzyki skrzypcowej oraz spotkanie wokół książki Michała Klubińskiego pt. „Bohdan Wodiczko. Dyrygent wobec nowoczesnej kultury muzycznej” (wyd. TAiWPN Universitas, Kraków 2017).

Na program wieczoru złożą się:
– rozmowa z Michałem Klubińskim wokół jego książki,
– wybrane utwory muzyczne H. Wieniawskiego, F. Chopina, I. J. Paderewskiego, T. Adamowskiego w wykonaniu skrzypaczki Joanny Okoń i pianistki Katarzyny Glensk.

Rozmowę z Michałem Klubińskim oraz koncert poprowadzi Bogusława Szostak-Klubińska.

Serdecznie sapraszamy w sobotę 12 maja o godz. 17.00. Wstęp wolny. Relacja

Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu wolomin_sepia-na-dole„Prowadzenie działań wspierających edukację kulturalną oraz popularyzację dziedzictwa historycznego Wołomina” finansowanego przez Gminę Wołomin.

Dodano 06.05.2018 r.