Podróże Wołominiaków – Izrael

iwona-i-marekizraelW ostatnim dniu września w Izbie Muzealnej rodziny Wodiczków odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Podróże Wołominiaków”. Tym razem swoimi wrażeniami z podróży podzielą się państwo Iwona i Marek Redłowscy. Chociaż obecnie mieszkają w Kobyłce, oboje pochodzą z Wołomina, tu ukończyli w tym samym roku Liceum Ogólnokształcące im. Wacława Nałkowskiego. Podróże stanowią doskonałą odskocznię i relaks od ich spraw zawodowych – pani Iwona pracuje jako nauczyciel języka angielskiego w Zespole Szkół Publicznych nr 2 w Kobyłce, a pan Marek jest masażystą. Często też fotografuje wydarzenia w Izbie Wodiczków. Państwo Redłowscy do tej pory zwiedzili, razem lub osobno, wiele krajów Europu – Czechy, Słowację, Bułgarię, Szwecję, Węgry, Rumunię, Danię, Anglię i Szkocję, Irlandię, Hiszpanię, Francję oraz, z tych dalszych, Maroko i Kubę. Starają się nie korzystać z ofert biur podróży i stawiają na bezpośredni kontakt z mieszkańcami odwiedzanych przez siebie państw. Do swoich podróży przygotowuję się niezwykle starannie. Tak też przygotowali swoją ostatnią podróż, którą odbyli w lutym tego roku do Izraela.

wolomin_sepia-na-doleWydarzenie jest częścią projektu realizowanego przez Fundację ODA pt. „Prowadzenie działań wspierających edukację kulturalną oraz popularyzację dziedzictwa historycznego Wołomina” wspieranego przez Urząd Miejski w Wołominie.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie w piątek 30 września o godzinie 19:00. Relacja

Dodano 14.09.2016 r.