Spacer historyczny dawnymi ulicami Wołomina

„Dawne ulice Wołomina” to tytuł 2-godzinnego spaceru, na który Państwa zapraszamy w niedzielę 7 lipca. Spotykamy się o godzinie 10:00 na parkingu Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Z. Nałkowskiej. Poznamy historię Wołomina przemierzając ulice, które zachowały się w pamięci najstarszych mieszkańców lub tylko w starych aktach notarialnych. Przejdziemy między innymi ulicami: Długą, Pocztową, Stacyjną, Dworską, Fabryczną, Radzymińską. Projekt „Dawne ulice Wołomina” zgłoszony został przez Fundację ODA do realizacji w ramach programu sfinansowanego przez Gminę Wołomin w ramach programu ”Wołomin Odnowa”. W przestrzeni miejskiej umieszczone zostały piękne, stylizowane tablice piękne, których będziemy szukać na starych kamienicach.
Naszym przewodnikiem będzie Cezary Waszczyński, regionalista, miłośnik historii Wołomina.
Spacer realizujemy we współpracy z wołomińskim Stowarzyszeniem TRAD Szansa.

Serdecznie zapraszamy w niedzielę 7 lipca o godzinie 10:00. Udział w spacerze jest bezpłatny.

Dodano 28.06.2024 r.