Konferencja Naukowa

Konferencja_2018Fundacja ODA oraz Zespół Szkół Ekonomicznych im. St. Staszica w Wołominie zapraszają 30 listopada o godzinie 11:00 na konferencję naukową „Czy Polki wybiły się na niepodległość?” przygotowaną z okazji stulecia uzyskania praw wyborczych przez kobiety w Polsce. Konferencja jest zorganizowana pod patronatem merytorycznym Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Program konferencji:

100-lecie niepodległości Polek – prof. dr hab. Małgorzata Fuszara, Instytut Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego
Kampania: „Robić coś jak dziewczyna” czyli o przełamywaniu stereotypów dotyczących płci – Natalia Broniarczyk, doktorantka w Instytucie    Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego
Inspirujące kobiety Wołomina na przykładzie projektu Wołomińskie magnolie – Danuta Michalik, Prezes Zarządu Fundacji ODA
Stereotypy dotyczące płci i ról społecznych kobiet – prezentacja wyników ankiety przeprowadzonej przez uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych    w Wołominie
– Panel dyskusyjny.

Patronat honorowy: Starosta Wołomiński i Burmistrz Wołomina.
Patronat medialny: tygodnik Wieści Podwarszawskie.

Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu wolomin_sepia-na-dole„Prowadzenie działań wspierających edukację kulturalną oraz popularyzację dziedzictwa historycznego Wołomina” finansowanego przez Gminę Wołomin.

Dodano 28.11.2018 r.