Warsztaty tworzenia witraży

IMG_0942Fundacja ODA zaprasza młodzież i osoby dorosłe z Wołomina na bezpłatne warsztaty witrażowe. Poprowadzi je Andrzej Kaleta, absolwent Wydziału Konserwacji Malarstwa i Rzeźby Polichromowanej warszawskiej ASP, artysta malarz, twórca witraży o tematyce sakralnej i świeckiej.
Zajęcia praktyczne poprzedzone zostaną wykładem na temat historii i technologii składania witrażu tradycyjnego i nowoczesnego. Uczestnicy otrzymają wszystkie niezbędne materiały i pod kierunkiem artysty stworzą indywidualną i wspólną kompozycję. Efekty tych działań będą zaprezentowane na wystawie.
Warsztaty odbędą się w piątek 25 maja oraz w sobotę 26 maja w godzinach: 18.00 -21.00 w Izbie Muzealnej Wodiczków w Wołominie Al. Armii Krajowej 43.

Zapraszamy osoby mieszkające na terenie gminy Wołomin. Ze względu na ograniczną liczbę miejsc chętnych prosimy o kontakt z Fundacją ODA – tel. 601 281 581.

Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu wolomin_sepia-na-dole„Prowadzenie działań wspierających edukację kulturalną oraz popularyzację dziedzictwa historycznego Wołomina” finansowanego przez Gminę Wołomin.

Dodano 13.05.2018 r.