Mikołajki 2017

IMG_4419IMG_4436Jak zwykle zgromadzone w Izbie dzieci i ich opiekunów powitała gorąco Małgorzata Chmielewska. Zapowiedziała panie tworzące Duet Grazioso – Annę Kornacką, fortepian, i Beatę Kierzkowską, flet. Zwróciła też uwagę dzieci, że w Izbie pojawił się niecodzienny gość – święty Mikołaj. Usiadł sobie cichutko na fotelu i obserwował dzieci, które radośnie dokazywały w znanym już sobie dobrze otoczeniu i wśród znanych już sobie kolegów i koleżanek.
IMG_4422Dzieci bezbłędnie poradziły sobie z tematem adwentu i za udzielone na pytania Małgorzaty Chmielewskiej odpowiedzi otrzymały od Mikołaja słodkie nagrody. A potem Szymon, młody uczestnik podwieczorków muzycznych, zagrał na pianinie kolędę „Bóg się rodzi”.

IMG_4444Wbrew pozorom kolejne pytania – na temat świętego Mikołaja – dostarczyły dzieciom więcej trudności. Pani Małgosia przypomniała dzieciom bajkę „Dziadek do orzechów” autorstwa E. T. A. Hoffmanna. Poprosiła dzieci, aby w ramach kolejnego zadania dorysowały na rozdanych kartkach drugą stronę twarzy św. Mikołaja. Temu zadaniu towarzyszyła muzyka Piotra Czajkowskiego z baletu „Dziadek do orzechów” w wykonaniu Duetu Grazioso: „Taniec arabski”, „Taniec chiński”, „Taniec pastuszków”, „Taniec wróżki”. W tym czasie rodzice i opiekunowie dzieci wykonywali swoje zadanie – okleili papierowymi śnieżynkami małe latareczki przygotowane przez panią Małgorzatę tworząc „śnieżne kwiaty”.

IMG_4475Po wykonaniu zadania rysunkowego pani Małgosia zadawała wierszowane zagadki na temat zimy. Dzieci świetnie sobie z nimi radziły i otrzymywały od św. Mikołaja kolejne zasłużone nagrody. A potem w Izbie zapadł półmrok. W rytm „Walca kwiatów” z baletu „Dziadek do orzechów” wykonanego przez Duet Grazioso dzieci, skupione na środku Izby, puściły w ruch swoje „śnieżne kwiaty” malując nimi świetlne ślady na suficie. Malowały i tańczyły walca. Dzieci, ich opiekunowie, a także św. Mikołaj – wszyscy byli zachwyceni tym efektem.

IMG_4490Kiedy czar walca i świetlnych efektów minął, dzieci zgłaszały się do recytacji wierszy, opowiadania bajek i innych historii, śpiewania kolęd. Za wszystkie występy otrzymały kolejne nagrody od św. Mikołaja.

IMG_4514 W programie podwieczorku nie zabrakło też wspólnego muzykowania. Dzieci i dorośli, podzieleni na dwie grupy, na instrumentach muzycznych, pod batutą Małgorzaty Chmielewskiej wtórowali paniom z Duetu Grazioso w wykonaniu kolędy „Pójdźmy wszyscy do stajenki”. Ostatnim muzycznym akcentem tego podwieczorku była piosenkę „Znak pokoju”, którą zgromadzeni w Izbie goście zaśpiewali wspólnie z Wiktorią i Mają. Na zakończenie św. Mikołaj rozdał wszystkim zgromadzonym w Izbie gościomu rocze upominki, które dotarły do Izby dzięki wielkiej uprzejmości pana Marka Redłowskiego.

To było już ostatnie spotkanie z cyklu Podwieczorki muzyczne dla dzieci zorganizowane w roku 2017. Podczas słodkiego poczęstunku wszystkie dzieci wyrażały gorące życzenie, aby mogły spotkać się na kolejnych podwieczorkach w nadchodzącym 2018 roku. Galeria

Powrót

Komentarze są wyłączone.