Koncert „Leciały żurawie…”

IMG_4250Paweł Hruszwicki, który gościł już w Izbie w marcu 2014 roku, przygotował wraz ze swoimi podopiecznymi program zatytułowany „Leciały żurawie…”. W koncercie wzięło udział osiem uczennic z klasy Kameralistyki Wokalnej Miejskiej Szkoły Artystycznej w Mińsku Mazowieckim: Beata Gut, Małgorzata Malinowska, Karolina Mielnicka, Katarzyna Mazurowska, Julia Pietrzak, Marlena Stal, Julia Wosiewicz i Małgorzata Krzyżewska. Wykonawczyniom akompaniowała na fortepianie pani Anna Kornacka współpracująca z tą szkołą na co dzień.

IMG_4293W pierwszej, poważnej części programu znalazły się utwory polskich autorów i kompozytorów. Młode artystki wykonały wspólnie piosenkę „Leciały żurawie” Jana Maklakiewicza. Piosenkę ze słowami J. Porazińskiej „Kap! Kap! Kap!” z muzyką W. Lutosławskiego wykonały Karolina Mielnicka, Małgorzata Malinowska, Julia Wosiewicz i Małgorzata Krzyżewska

IMG_4275Kolejny utwór J. Gałkowskiego pt. „Już w sadach dojrzewa” z muzyką J. Olkuśnika zaśpiewały a capella Marlena Stal, Karolina Mielnicka, Julia Pietrzak, Beata Gut, Małgorzata Malinowska i Katarzyna Mazurowska.
 
 
 
IMG_4284IMG_4276Utwory ze słowami J. Czeczota zaśpiewały: Katarzyna Mazurowska „Dumkę”, a Julia Pietrzak „Latem brzózka mała z liściem rozmawiała”, oba z muzyką St. Moniuszki.
 
 
 
IMG_4292Poemat A. Mickiewicza „Wilija” z muzyką M. Szymanowskiej zaśpiewały Karolina Mielnicka, Marlena Stal, Julia Pietrzak, Beata Gut i Katarzyna Mazurowska.
 
 
 
 
 
IMG_4293Dwie wersje „Dumki” usłyszeliśmy w wersji z muzyką F. Chopina w wykonaniu Marleny Stal i w wykonaniu a capella w opracowaniu W. Sołtysika z udziałem wszystkich młodych artystek. Również w tym samym wykonaniu zabrzmiał wiersz M. Konopnickiej pt. „Dobranoc” z muzyką Z. Noskowskiego. Ostatnim utworem w tej części programu był „Rdzawe liście strząsa z drzew” skomponowany przez M. Karłowicza w wykonaniu Katarzyny Mazurowskiej.

Repertuar drugiej części obejmował następujące utwory:
„Deszczowe tango”, muz. Z. Kurkowski, zaśpiewane w kanonie dwugłosowym przez wszystkie artystki,
„Jesienny kujawiaczek”, muz. B. Kolago, w wykonaniu Małgorzaty Krzyżewskiej,
„Parasolki”, muz. P. Hertel, w wykonaniu Karoliny Mielnickiej, Małgorzaty Malinowskiej, Małgorzaty Krzyżewskiej i Julii Wosiewicz,
„Deszcz”, wiersz K. I. Gałczyńskiego, muz. Wł. Szpilman, w wykonaniu Julii Pietrzak,
„Mój pierwszy bal” A. Osieckiej, muz. F. Leszczyńska, w wykonaniu Beaty Gut,
„Piosenka o okularnikach” A. Osieckiej, muz. J. Abramow, w wykonaniu Katarzyny Mazurowskiej, Julii Pietrzak i Beaty Gut.

Galeria
Powrót

Komentarze są wyłączone.