Muzyka bajkowa

IMG_2862W to deszczowe i pochmurne popołudnie do Izby przybyło wyjątkowo dużo dzieci wraz z opiekunami. Wszystkich gorąco przywitała Małgorzata Chmielewska i przedstawiła znane już dobrze stałym, małym bywalcom Izby artystki tworzące Duet Grazioso – Annę Kornacką grającą na pianinie i Beatę Kierzkowską grającą na flecie, które przygotowały repertuar na to muzyczne spotkanie i które wielokrotnie już towarzyszyły dzieciom podczas podwieczorków muzycznych.

IMG_2875„Alladyn”, „Śnieżka”, „Piękna i Bestia”, „Kopciuszek”, „Czerwony Kapturek”, „Alicja w Krainie Czarów” – to bajki, których fabuła, bohaterowie i muzyka filmowa stały się motywami przewodnimi tego wieczoru. Na scenie pojawiały się postaci z bajek, a dzieci musiały odgadnąć, z jakiej bajki ta postać pochodzi. Duet Grazioso wykonał utwory muzyczne, a dzieci musiały zgadnąć, z której animowanej bajki pochodzi: „Królewna Śnieżka”, „Piękna i Bestia”, czy „Alicja w Krainie Czarów”. W nagrodę za dobrze rozwiązane zadania były rozdawane słodycze lub książeczki.

Abu uspokoić rozentuzjazmowanych otrzymanymi nagrodami małych gości, Duet Grazioso wykonał spokojny, choć wnoszący aurę tajemnicy utwór. Został on bezbłędnie rozpoznany przez malutką dziewczynkę jako muzyczny motyw z filmu „Różowa pantera”. W nagrodę do dziewczynki powędrował kolorowy lizak.

IMG_2916Nie zabrakło również rysunkowego zadania. Dzieci, uzbrojone w kolorowe kredki, wybrały rysunki przygotowane przez Małgosię Chmielewską przedstawiające postaci i sceny z bajek – „Pinokio”, „Król Lew” i „Alicja” – i przystąpiły do ich kolorowania. Te, którym nie odpowiadał żaden przygotowany bohater, mogły samodzielnie namalować ulubioną bajkową postać. Podczas malowania towarzyszyły im melodie z filmów: „Dzwonnik z Notre Dame”, „Pinokio” i „Pocahontas” w wykonaniu Duetu Grazioso. Wraz z bajkową muzyką cichły z wolna rozmowy i pokrzykiwania towarzyszące przygotowaniom do malowania i dzieci, w ciszy i z zapałem, pochylały się nad swoimi rysunkami. Pracę przerywały tylko na chwilę, aby po każdym utworze nagrodzić brawami obie artystki.

IMG_2933Po wykonaniu zadania wszystkie kredki wróciły na miejsce, a dzieci wręczyły swoje prace opiekunom. Na rozpostartym ekranie pojawiły się słowa piosenki o kolejnej bajkowej bohaterce – Pszczółce Mai. W Pszczółkę Maję wcieliło się jedno z dzieci, a wszystkie dzieci otrzymały instrumenty muzyczne – grzechotki i dzwoneczki. Dzieci ustawiły się w kole grzechocząc ochoczo, Maja biegała wokół koła, Duet Grazioso grał i wszyscy śpiewali znaną z licznych „Dobranocek” piosenkę.

IMG_2952Muzyczną część podwieczorku zakończył, podobnie jak wiele bajek, bal. Dzieci, przebrane w bajkowe kreacje przygotowane przez Małgosię Chmielewską, już bez grzechotek i dzwonków, ale za to w otoczeniu barwnych baniek mydlanych zatańczyły walca z filmów „Kopciuszek” i „Królewna Śnieżka”.

Dzieci gorącymi oklaskami podziękowały artystkom za muzyczny akompaniament. Jak zwykle po muzycznej części spotkania przyszła kolej na słodki podwieczorkowy poczęstunek – soki i ciasteczka. Galeria

Powrót

Komentarze są wyłączone.