Wołomińskie Magnolie

20160618_18450318 czerwca o godzinie 18.00 na skwerze przy zbiegu ulic Wileńskiej i Legionów nastąpiło uroczyste rozstrzygnięcie konkursu „Wołomińskie Magnolie – piękniejsza strona miasta”, będącego częścią projektu Magnolia symbolem Wołomina sfinansowanego przez FIO – Mazowsze Lokalnie, pod patronatem Elżbieta Radwan Burmistrz Wołomina i patronatem medialnym Wieści Podwarszawskie. Tytuł ten został nadany 10 paniom, które swoją aktywnością wspierają rozwój lokalnej kultury, przedsiębiorczości i aktywizacji społecznej. W tej grupie znalazły się panie: Helena Baronicz, Teresa Bednarek, Magdalena Filaber, Anna Kornacka, Danuta Muszyńska, Renata Naczaj-Fedorenko, Luiza Rawska, Barbara Stasiszyn, Kamila Suska, Anna Ślusarz.
Wydarzenie prowadziła Pani Izabela Wilczak, która ogłosiła wyniki konkursu i przedstawiła laureatki. Wybrane Panie posadziły magnolie.Symboliczne, jedenaste drzewko, zasadziły wspólnie panie Elżbieta Radwan Burmistrz Wołomina i Danuta Michalik, prezes Fundacja ODA. Obu paniom towarzyszyli pracownicy Urzędu Miejskiego w Wołominie oraz cały zespół Fundacja ODA z grupą nieformalną „Magnolia” i wolontariuszami. Wydarzeniu towarzyszyła wystawa zdjęć laureatek konkursu.
Miłym akcentem tego wydarzenia było rozdanie 50 sadzonek magnolii ufundowanych przez Burmistrz Wołomina, panią Elżbietę Radwan. Wieczór zakończył się w kinie „Kultura” bezpłatnym pokazem filmu „Dzień Matki”. Galeria

Dodano 20.06.2016 r.