100 magnolii na 100-lecie nadania praw miejskich miastu Wołomin

Mazowszwe Lokalniez1Miło nam poinformować, że wczoraj, 22.04. 2016 r. grupa nieformalna „Magnolia” skupiona przy Fundacji ODA otrzymała dofinansowanie na zgłoszony projekt pt. „Magnolia symbolem Wołomina” w ramach programu FIO Mazowsze Lokalnie. Program FIO Mazowsze Lokalnie powstał z inicjatywy trzech organizacji pozarządowych: Fundacji Fundusz Współpracy, Stowarzyszenia Europa i My oraz Stowarzyszenia Biuro Obsługi Ruchu Inicjatyw Społecznych BORIS. Jego celem jest zwiększenie zaangażowania obywateli w życie publiczne, szczególnie w małych społecznościach lokalnych. Realizacja projektu zakłada posadzenie 100 drzew i krzewów magnolii na terenie miasta Wołomin z okazji zbliżającego się 100-lecia nadania praw miejskich naszemu miastu. Kwiat magnolii symbolizuje uczciwość, szlachetność, wytrwałość, radość i miłość do natury. Wierzymy, że wspólne działanie różnych środowisk w celu upiększenia miasta i uczczenia 100. rocznicy nadania praw miejskich zintegruje różne środowiska wokół starań o wygląd naszego miasta i dbanie o dobro wspólne. Mamy nadzieję, że ta oddolna inicjatywa znajdzie poparcie zarówno władz samorządowych, jak i samych mieszkańców Wołomina i być może kwiat magnolii stanie się symbolem naszego miasta. Będziemy Państwa informować na bieżąco o kolejnych etapach realizacji tego projektu.

Dodano 23.04.2016 r.