30. rocznica śmierci Bohdana Wodiczki

Pamiętaj, kiedy nadejdą w życiu smutne i samotne chwile, pozostaje jeszcze muzyka, wierna na zawsze i jakże piękna” – Bohdan Wodiczko

Grob_Bohdana12 maja 2015 r., przy grobie Bohdana Wodiczki na warszawskich Powązkach, spotkały się osoby, dla których Maestro był wzorem pedagoga, charyzmatycznego artysty i wizjonera teatru:
Mieczysław Nowakowski, Andrzej Knap i Bogdan Olędzki – dyrygenci, uczniowie Bohdana Wodiczki,
Halina Wodiczko – żona, prof. Tomasz Bugaj – Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie, Pola Lipińska – artystka Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie, prof. Piotr Mikucki – PWSFTviT w Łodzi, Bogusława Szostak-Klubińska – konferansjer Filharmonii Narodowej w Warszawie, Michał Klubiński – monografista Bohdana Wodiczki, Danuta Michalik – Izba Muzealna Wodiczków w Wołominie.
Planowane są różne wydarzenia przypominające dorobek artystyczny Bohdana Wodiczki. I tak 16 maja o godz. 14.00 program 2 Polskiego Radia zaprasza na audycję Przemysława Psikuty „Duża czarna”, a 31 maja o godz. 18.00 Izba Muzealna Wodiczków na Wieczór Moniuszkowski połączony z wykładem Michała Klubińskiego.

Dodano dnia 15.05.2015 r.