Pastelowy zawrót głowy – wystawa

54Wczoraj, w piątkowy wieczór, w Miejskim Domu Kultury, odbył się wernisaż otwierający wystawę prac uczestniczek pastelowych warsztatów, które odbywają się od lutego tego roku w każdy wtorek w Izbie Muzealnej Wodiczków. W wystawie wzięły udział prace wszystkich 14 uczestniczek tych warsztatów: Alicja Budziszewskiej, Henryki Dobrowolskiej, Katarzyny Humińskiej, Maryli Góral, Katarzyny Jurczuk, Małgorzaty Kogutowicz, Anny Machowskiej, Joanny Małolepszej, Danuty Michalik, Grażyny Mikulskiej, Anny Ogonowskiej-Loch, Wali Patejuk, Małgorzaty Skołożyńskiej i Danuty Ściborowskiej-Wytrykus. Wszystkie prace zakwalifikowane do wystawy powstały pod czujnym okiem instruktorki, artysty-plastyka, Elżbiety Rączki. Kurator wystawy była Małgorzata Gumienna.
36Z prawie rocznego dorobku prac uczestniczki wybrały 5 swoich obrazów malowanych suchymi pastelami. Pracownicy MDK przygotowali na ten wieczór oprawę graficzną – katalog oraz plakat. Katalogi były dostępne dla wszystkich gości, którzy licznie odwiedzili MDK w ten wieczór. Zebranych gości i autorki prac przywitała dyrektor MDK, pani Izabela Bąk, która po raz pierwszy przygotowała wystawę tak dużej liczby autorów. Danuta Michalik przybliżyła zebranym idę pastelowych warsztatów zapraszając wszystkich chętnych do udziału w nich. Miłym akcentem były wystąpienia panów Jerzego Mikulskiego i Karola Małolepszego, przedstawicieli władz, ale również małżonków malujących pastelami pań – Grażyny Mikulskiej i Joanny Małolepszej. Podzielili się swoimi początkowymi wątpliwościami w sens tak spędzanych przez żony wtorkowych wieczorów, które z czasem przeszły w prawdziwy podziw i zaskoczenie kunsztem i wysokim poziomem ich dzieł.
Wszystkie autorki prac i ich instruktorka otrzymały z rąk pracowników MDK piękne róże, które wyróżniały ich w tłumie zgromadzonych gości. Ich tak liczne przybycie również uświetniło ten wieczór, bo przecież, przy tak licznej obsadzie autorskiej mogło się zdarzyć, że gości będzie mniej niż artystek. Galeria

Komentarze są wyłączone.