Elżbieta Rączka

20160316_134950Mieszkanka Wołomina. Ukończyła Wydział Nauczycielski na Politechnice Radomskiej, specjalność plastyka, kierunek malarstwo. Dyplom z malarstwa pt. „Pejzaż w technice pasteli” przygotowała pod kierunkiem prof. ASP z Łodzi Aleksandra Olszewskiego. Ukończyła również Studium Pedagogiczne i Studium Nauczycielskie o kierunku plastycznym. W okresie studiów i podczas pracy zawodowej poznała wiele technik plastycznych.
20160229_214350Uprawia malarstwo sztalugowe olejne oraz malarstwo w suchej pasteli. Maluje również na szkle i tkaninach. Tematami jej prac są pejzaże, kwiaty, martwa natura oraz ludzie. Jej prace, tworzone w plenerze i w pracowni, są pełne barwy, światła i ekspresji. Znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą we Francji, Holandii, Niemczech i USA. Brały udział w wystawach zbiorowych i indywidualnych w Warszawie, Brennej, Radomiu, Wołominie, Międzyzdrojach, Unieściu, Jadowie, Długosiodle, Poznaniu, Goleniowie, Rzeszowie i innych miastach Polski. Na swoim koncie ma również dwudziestoletni staż pracy pedagogiczno-plastycznej z dziećmi, młodzieżą szkolną i studencką – prowadzi dla nich lekcje i wykłady z plastyki i historii sztuki, kółka i plenery malarskie oraz wystawy.
20160308_193047W roku 2007 otrzymała medal Błękitnego Gryfa za szczególny wkład w rozwój oraz upowszechnieni kultury i sztuki na terenie województwa zachodniopomorskiego. Jest członkiem Związku Artystów Plastyków Oddział Mazowiecki Mazowieckiego Towarzystwa Kultury w Warszawie i Klubu Twórców „Pasja” w Szczecinie, należy do Stowarzyszenia Marynistów Polskich Oddział Mazowiecki, jest członkiem Stowarzyszenia Twórców i Sympatyków Kultury w Poznaniu oraz Fundacji Dziedzictwo Nadbużańskie. Więcej o artystce na stronie www.elzbieta-raczka.cba.pl.

Komentarze są wyłączone.