Katarzyna Kaswen-Wilk

Katarzyna Kaswen-Wilk_malaKatarzyna Kaswen-Wilk swoją edukację muzyczną rozpoczęła w Szkole Muzycznej I i II Stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Wołominie. Początkowo uczyła się w klasie fortepianu pod okiem Pawła Rozbickiego, później zmieniła instrument na flet poprzeczny. Jako dziecko zdarzało jej się występować jako solistka w koncertach z wołomińskim chórem miejskim Cantus Cordis, którego była członkiem, jednak śpiew klasyczny odkryła dopiero w 2006 roku za sprawą nauczycielki Maryli Gralczyk. Studia rozpoczęła na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Gdańsku. W 2011 roku wyjechała do Holandii jako stypendystka programu Erasmus, by studiować w Konserwatorium w Maastricht, gdzie ukończyła później studia magisterskie.

W ciągu swojej edukacji Katarzyna kształciła swoje zdolności kursach mistrzowskich znanych śpiewaków i reżyserów, m.in.: Paul Esswood, Claudio Desderi, Charlotte Lehmann, Nelly Miricioiu, Oliver Klöter, itd.

Od czasu zakończenia studiów w 2014 roku Katarzyna zagrała m.in. rolę: Zuzanny w „Weselu Figara” podczas festiwalu operowego SummerFest organizowanego przez Opera Theater Pittsburgh (USA), Caroliny w „Il matrimonio segreto” w reżyserii Philippa Harnoncourta w Neuss (Niemcy), Zerliny w „Don Giovanni” w Lyric Opera Studio Weimar (Niemcy), Lucy w „Operze za trzy grosze” w Venlo (Holandia), Prizzi w „La Gran esperanza!” z Opera Comique Maastricht, Ducha Ziemi w operze „Die Schuldigkeit des ersten Gebots” V. A. Mozarta w Eijsden (Holandia).

Katarzyna występuje również jako solistka, m.in. w: serii koncertów w Melbourne (Australia) z zespołem Sonare i Cantus Novesia z Niemiec w 2016 r., „Mszy f-moll” A. Brucknera w Neuss (Niemcy), „Requiem” G. Faure w Verviers (Belgia), „Stworzeniu świata” J. Haydna, czy „Pasji wg św. Jana” J. S. Bacha w teatrze w Heerlen (Holandia).

Katarzyna jest laureatką takich konkursów jak: International Singing Competition w Verviers (Belgia), 2nd International Organ-Vocal Competition in Neuss (Niemcy), Concours Kasteel Doorwerth – drugie miejsce i nagroda publiczności (Holandia). Była też finalistką konkursu Music Award Maastricht 2014.

Powrót

Komentarze są wyłączone.