Paulina Marszał-Zych

Mgr sztuki Paulina Marszał-Zych jest zastępcą dyrektora w Szkole Muzycznej I i II st. W Wołominie. Śpiewaczka sopranistka, pedagog, kameralistka. Edukację muzyczną rozpoczęła w Prywatnej Szkole Muzycznej II stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Wołominie. Jest absolwentką Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, którą ukończyła w klasie dr hab. Aleksandry Kucharskiej-Szefler, otrzymując dyplom z wysoką punktacją. Spektaklem dyplomowym była opera H. Purcella „Dydona i Eneasz”, w którym grała rolę Dydony.
Brała udział w wielu muzycznych festiwalach, konkursach oraz koncertach w kraju i za granicą. Koncertowała jako solistka, kameralistka, chórzystka w takich zespołach, jak: Chór Komendy Stołecznej Policji, Chór Tutti e solo, Simultaneo czy Mała Operetka Warszawska. Zespoły, z którymi występowała, są laureatami wielu konkursów i festiwali muzycznych. Najważniejsze z nich to:
– I miejsce na Łódzkim Konkursie Cantio Lodziensis z chórem Komendy Stołecznej Policji,
– srebrny dyplom w II Ogólnopolskim Festiwalu Chóralnym Cantat viWat w Warszawie również z wyżej wymienionym chórem,
– nagranie 3 płyt z tymże zespołem,
– złoty dyplom oraz III miejsce na Międzynarodowym Konkursie Chóralnym Cantate Domino w Kownie na Litwie z chórem Tutti e solo.
– nagranie płyty J.M. Poniatowskiego „Mass in F” z Zespołem Wokalnym Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Współpracowała jako solistka z Konstancińską Orkiestrą Estradową „Rondo”. Brała udział w konkursach muzycznych w Suwałkach i Krakowie, w obu została doceniona przez jury wysoką punktacją. Prowadzi również dwa zespoły wokalne: pierwszy w Prywatnej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Wołominie oraz „Chór ludzi pozytywnych” z Woli Rasztowskiej. Swoje umiejętności doskonaliła na kursach i warsztatach pod okiem, wspaniałych śpiewaków, dyrygentów i pedagogów, m.in. Krzysztofa Szydzisza, Agnieszki Franków-Żelazny, Jadwigi Rappé, Cezarego Domagały, Marka Weissa-Grzesińskiego, Heleny Łazarskiej, Agaty Bieńkowskiej, Doroty Kolak, Ewy Iżykowskiej-Lipińskiej, Ewy Wolak, Dariusza Paradowskiego, Szymona Kawalli, Zygmunta Rycherta, Jolanty Janucik.

Komentarze są wyłączone.