Magdalena Brzozowska

Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej im. J. Elsnera w Warszawie w klasie prof. A. Radziwonowicz oraz Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. J. Romaniuka. Jest laureatką wielu nagród i wyróżnień na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych – m.in. I miejsce i nagrody specjalne na Ogólnopolskim Konkursie Młodych Pianistów w Sulechowie 1989, wyróżnienie na III Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Karola Szymanowskiego w Zakopanem (1992), stypendium im. Fryderyka Chopina (1992, 1993), wyróżnienie na Międzynarodowym Konkursie Interpretacji Muzycznej w Krasiczynie (2016) i wyróżnienie na Międzynarodowym Konkursie IBLA na Sycylii (2018).

Magdalena Brzozowska ma na swoim koncie liczne koncerty solowe i kameralne w Polsce (Łazienki, Zamek Królewski, Żelazowa Wola, Powsin, Radom, Wrocław, Żyrardów, Zakopane) i za granicą – w Niemczech, Francji i USA. Wielokrotnie brała udział w koncertach chopinowskich w Żelazowej Woli i w Brochowie, a także na festiwalach muzycznych w Powsinie i Puławach. W 2013 r. promowała muzykę polską w Izraelu.

Magdalena Brzozowska zajmuje się także kameralistyką fortepianową. W latach 2004–2018 pracowała w Szkole Muzycznej im. O. Kolberga w Radomiu, następnie w szkole Muzycznej w Nadarzynie, a od dwóch lat w Szkole Muzycznej w Wołominie, gdzie angażuje się w życie kulturalne regionu. Promuje też swoich uczniów, organizując im koncerty. Kilkakrotnie była jurorką Konkursu „Muzyczne Obrazy” w Radomiu. Wydała 2 płyty z muzyką J. Ch. Kesslera – były to prawykonania. Jest doktorantką prof. Michała Drewnowskiego w Łodzi. Przygotowuje kolejną płytę z muzyką J. Ch.Kesslera, zamykającą ten cykl projektu.

Komentarze są wyłączone.