Robert Skiera

ROBERT SKIERA ukończył studia pianistyczne w Akademii Muzycznej im. Fr. Chopina w Warszawie w klasie fortepianu prof. Alicji Palety-Bugaj oraz kameralistykę u prof. Barbary Halskiej.
Pracował w tej uczelni jako adiunkt w ww. klasach w Katedrze Fortepianu oraz Kameralistyki Fortepianowej (współpracując również z klasą Prof. Piotra Palecznego). Był wykładowcą Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Jest nauczycielem dyplomowanym Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie.
Prowadził zajęcia w ramach międzynarodowych kursów interpretacji muzycznej w Nowym Sączu.
Jako solista i kameralista występuje na koncertach i festiwalach w kraju i zagranicą, m.in. w Niemczech w Holandii, we Włoszech, Austrii, Wielkiej Brytanii, we Francji, Belgii, na Węgrzech – otrzymując pochlebne recenzje prasowe. Regularnie występuje z recitalami chopinowskimi. Wielokrotnie koncertował na estradzie Filharmonii Narodowej w Warszawie. Współpracuje ze znanymi aktorami i muzykami polskimi (m.in. wystąpił wraz ze światowej sławy polskim skrzypkiem Mariuszem Patyrą w Mediolańskim Teatro Dal Verne).
Dokonał szeregu nagrań dla II programu Polskiego Radia oraz dla Telewizji Polskiej. Występował jako solista z orkiestrami kameralnymi, a także wykonywał partie fortepianowe w utworach orkiestrowych (m.in. pod dyr. Dietricha Fischer-Dieskau).
Udzielał wywiadów dla polskich pism muzycznych. Nakładem firmy „Acte Prėalable” ukazała się jego płyta z utworami solowymi Fr. Chopina. Natomiast firma „DUX” opublikowała nagrania muzyki kameralnej z jego udziałem.

Komentarze są wyłączone.