Sebastian Boguszewski

SEBASTIAN BOGUSZEWSKI ukończył Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II st. w Rzeszowie w klasie akordeonu. Jednocześnie rozpoczął naukę śpiewu u Anny Szałygi.
Jest laureatem II nagrody w I Podkarpackim Konkursie Wokalnym im. Barbary Kostrzewskiej oraz zdobył wyróżnienie w V Konkursie Wokalnym im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach. W 2005 roku otrzymał Nagrodę Prezydenta Miasta Rzeszowa „Młode Talenty”. W 2011 roku ukończył Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie śpiewu Ryszarda Cieśli.
Uczestniczył w kursach mistrzowskich prowadzonych przez Andrzeja Dobbera, Włodzimierza Zalewskiego, Ryszarda Karczykowskiego, Artura Stefanowicza. Wziął udział w wielu projektach wokalno-aktorskich w macierzystej uczelni oraz poza nią. W 2009 roku zadebiutował na deskach Warszawskiej Opery Kameralnej w studenckiej realizacji opery „L’amante di Tutte” Baldassare Galuppiego, jako Marchese Canoppio. W tym samym roku uczestniczył m.in. w prawykonaniu „Oratorium Warszawskiego Redemptoris Mater” Piotra Pałki. W roku 2010 wystąpił na deskach Teatru Wielkiego-Opery Narodowej w „Halce” Stanisława Moniuszki, jako Cześnik. Z orkiestrą Filharmonii Dolnośląskiej wykonał partię Szymona w oratorium „Pory roku” Josepha Haydna.
Współpracował z takimi dyrygentami, jak Ennio Morricone, Tadeusz Wojciechowski, Tadeusz Karolak, Sławek A. Wróblewski, Jerzy Swoboda. Jako aktor i wokalista występował w Teatrze Polskim w Warszawie oraz z Teatrem Dramatycznym w Warszawie.
Prowadzi ożywioną działalność pedagogiczną. Współpracował z kilkoma zespołami wokalnymi i chórami jako instruktor emisji głosu, dykcji i recytacji. Od 2010 roku współpracuje z Filharmonią Narodową w Warszawie jako śpiewak oraz aktor. Od 2017 roku piastuje stanowisko prelegenta – konferansjera muzycznego, prowadząc koncerty dla dzieci, młodzieży, oraz dojrzałych słuchaczy.

Komentarze są wyłączone.