Wołomin With Love

IMG_4150Ten wyjątkowy wieczór został zorganizowany z okazji potrójnych urodzin: 100-lecia uzyskania praw miejskich przez Wołomin, 8-lecia istnienia Izby Muzealnej Wodiczków oraz 6-lecia założenia Fundacji ODA. Był też okazją do pochwalenia się, że Fundacja ODA otrzymała medal „Zasłużony dla Wołomina”.
IMG_4113W te uroczyste potrójne urodziny wpisały się utwory skomponowane i napisane przez Ryszarda Matusiewicza. Wszystkie były o Wołominie. Ziarenkiem, z którego powstały, były uwagi mieszkańców naszego miasta, które Ryszard skrzętnie gromadził w trakcie koncertów zrealizowanych w ramach projektu „Twoja i moja historia”. Spisane na karteczkach zawierały różne treści, również takie jak np. „Przyłączyć morze do Wołomina”. Zapowiadając kolejne utwory Ryszard przytaczał te uwagi, które stały się przyczynkiem do ich powstania. Wykonawcami piosenek byli Wala i Leszek Patejukowie, Jadwiga Skotnicka oraz sam autor.
IMG_4151Na podkreślenie zasługuje to, że tytuł jednej z piosenek „Wołomin With Love” to rozwinięty skrót początku numeru z tablic rejestracyjnych naszego powiatu – WWL. Utwory i ich wykonawcy otrzymali tak rzęsiste brawa, że w ramach bisów wszystkie piosenki zostały ponownie zaśpiewane. Danuta Michalik zaznaczyła, że bardzo jej zależy na wydaniu płyty z piosenkami o Wołominie. Wszyscy wykonawcy otrzymali artystyczne torby , których autorem i wykonawcą jest Andrzej Kaleta, a wieczór zakończył się słodkim poczęstunkiem.

Komentarze są wyłączone.