Podwieczorek muzyczny dla dzieci – Jesienne pejzaże w muzyce

IMG_7982Podwieczorek rozpoczął się muzyką Lucjana M. Kaszyckiego „Pamiętasz była jesień”, która wprowadziła zebranych w Izbie gości w jesienny nastrój. Utwory i towarzyszące im zabawy były przeplatane konkursami i pytaniami o tematyce jesiennej.

IMG_7990Aby zachęcić dzieci do edukacji muzycznej, w Podwieczorkach często występują dzieci, które uczą się śpiewu lub gry na instrumentach muzycznych. Tym razem w Izbie zaprezentowała swoje umiejętności Madzia Marczak, która zagrała, razem z Anną Kornacką, utwór na cztery ręce pt. „Ragtime małego klauna” skomponowany przez Tatianę Stachak.

IMG_8010Do wtóru melodii „Singing in the Rain” skomponowanej przez Nacio H. Browna do musicalu „Deszczowa piosenka” dzieci omijały ułożone przez Małgosię Chmielewską kałuże, a na dany przez nią znak wskakiwały do środka i udawały kropelki deszczu.

IMG_8027Małgosia Chmielewska wysypała na podłogę kolorowe, jesienne liście. Dzieci otrzymały kolorowe kartki papieru i klej. Wybierały liście i naklejały je na kartki tworząc barwne, wesołe kompozycje. Tej twórczej pracy towarzyszyły jesienne utwory: wokaliza z filmu „Dziewiąte wrota” skomponowana przez Wojciecha Kilara, „Pastorale Enfantine” Cécile Chaminade i „Andante affettuoso” Joachima Olkuśnika.

IMG_8083Po utworze „Kasztany” Zbiegniewa Korepty na stoliku pojawiły się: liść sałaty, dynia i awokado. Dzieci, podzielone na 3 grupy, wybijały rytm w sposób, który nauczyła je Małgosia Chmielewska wskazując na wybrane warzywo. Ćwiczenie zostało wzbogacone o dźwięki instrumentów, które dzieci sobie wybrały. Na koniec do wybijanego przez dzieci rytmu włączył się Duet Grazioso z muzyką Vivaldiego „Jesień” z cyklu „Cztery pory roku”. Ćwiczenie było trudne, ale dyrygowana przez Małgosię mała orkiestra znakomicie sobie z nim poradziła.

IMG_8086Podwieczorek zakończył się wspólnym zdjęciem i słodkim poczęstunkiem.

Powrót

Komentarze są wyłączone.