Wpisy w kronice

Wołomin to miasto niezwykle ciekawe, słynące z wielu pamiątek: Izby Muzealnej Wodiczków czy „Domu nad Łąkami”. Wodiczkowie to rodzina muzyków, dobrze znana i przy Trakcie Warszawskim 29, a obecnie Armii Krajowej 43 zamieszkująca. Niezwykłą osobą był Franciszek – pierwszy z rodu Wodiczków. Ojciec Eugeniusza, Jerzego i Bohdana, który wykonywał prace społeczne dla lokalnej ludności bez przymuszania. To działacz społeczny. Ale i muzyka dobrze była mu znana, przecież był kapelmistrzem i nauczycielem muzyki w warszawskich szkołach. W jego domu wszyscy kochali się w muzyce, a najbardziej Pan Bohdan, poświęcił jej całe swoje życie. Człowiek bardzo utalentowany, świetny kompozytor odznaczony medalami w kraju i za granicą. Dziękujemy za ciekawą lekcję muzealną. Pozostawiła po sobie przesłanie z serca płynące, że siła muzyki pomoże nam przetrwać chwile w „życiu najbardziej gorące”. I do dzisiaj odbywają się w Izbie koncerty muzyczne, wystawy, spotkania – to dzięki Pani Danucie Michalik, która jest w to bardzo zaangażowana. Przychodzą tutaj goście – dzieci, młodzież oraz osoby starsze – miłośnicy Wołomina, dla których znana była i jest ta rodzina.
Elżbieta-Maria Jurczuk, 10.04.2014

Bardzo dziękujemy za ciekawą lekcję muzealną.
Uczniowie klasy Ve ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. Królowej Jadwigi w Wołominie, 27.05.2014

Klasa VIa Szkoły Podstawowej nr 2 w Kobyłce dziękuje za bardzo ciekawą prelekcję na temat rodziny Wodiczków i miłą rozmowę z poczęstunkiem. Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.
Klasa VIa Szkoły Podstawowej nr 2 w Kobyłce, 29.04.2014

Dziękujemy za podróż w czasie do świata pełnego pięknych dźwięków i nadzwyczajnych ludzi.
Wychowankowie i nauczyciele Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego z sąsiedniej ulicy Piłsudskiego, 27.03.2014

„Człowiek odnajduje się tylko w bezinteresownym dawaniu siebie”. Dziękując za możliwość spotkania się w tak klimatycznym, odkrywającym piękno miejscu z wdzięcznością za „OTWARTE SERCE” na ludzi i otwieranie serc na muzykę.
Młodzieżowy Wolontariat Szkolno-Parafialny „Otwarte Serce”, 19.02.2014

Serdecznie dziękujemy Pani Danusi za miłe spotkanie w niezwykłym miejscu i przybliżenie nam historii i losów tej utalentowanej rodziny. Życzymy sukcesów w dalszej pracy i podziwiamy zaangażowanie i pasję, którą chce się Pani Danusia z radością dzielić z innymi.
Fundacja Bezpieczna Przystań

Dziękuję Danusi, dziękuję Eli, dziękuję wszystkim, którzy wykazali tyle hartu ducha wytrzymując godzinę mojego „scenicznego debiutu”. Cudowne, czarodziejskie miejsce, wspaniała atmosfera.
Zbyszek Madej, 15.02.2014

„Jeszcze huczy ogień, trzaska drzewo, a już wzrok zachodzi mgłą, tam za wzgórzem czeka Sarajewo…” Zbyszku, to była duża przyjemność wysłuchać ten koncert, chyba przybył nam jeszcze jeden bard.
Iwona i Marek Redłowscy, 15.02.2014

Z podziękowaniami za przekazanie nam historii rodziny Wodiczków oraz obudzenie w nas ducha patriotyzmu i dumy z naszego dziedzictwa. Dziękujemy za pyszną herbatę.
Klasa Id wraz z Wychowawcą, 24.01.2014

Dziękujemy Ci, Jarku, za wspaniały wieczór poezji Jaromira. Prosimy o jeszcze! Takiej poezji można by słuchać dużo dłużej. Trzymamy za słowo Ciebie i Wojtka, który Ci dzisiaj towarzyszył i obiecał przygotować więcej utworów. Dziękujemy również Danusi. Z niecierpliwością będziemy czekać na następne koncerty.
Wala i Leszek Patejuk, 07.06.2013

Serdecznie dziękujemy za fantastyczną lekcję historii o rodzinie Wodiczków. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem działań Pani Danuty Michalik oraz jej zaangażowania i utworzenia Izby Muzealnej. Jeszcze tu wrócimy. Dziękujemy również za ciepłą herbatkę i uprzejma gościnność.
Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego z Wołomina z kl. IIo, 21.05.2013

Pani Danuta Michalik. W imieniu Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Nauczycielstwa Polskiego w Wołominie składam wyrazy uznania za pracę poświęconą rodzinie Bohdana Wodiczki – ambasadora POLSKIEJ MUZYKI NARODOWEJ w Europie i na świecie. Dzięki takim ludziom powiat wołomiński nie jest pustynią kulturalną. Serdecznie dziękuję za zajmującą pogadankę.
Anna Sęk, 12.04.2013

Droga Pani Kustosz! Pasja, miłość i dar przekazywania tworzy wyjątkowy klimat tej Izby i systematyczność, konsekwencja tak bliskie sercu bibliotekarzy zasługują na ogromny szacunek i podziw. Z wyrazami uznania
Dyrektorzy bibliotek publicznych powiatu wołomińskiego i biblioteki pedagogicznej

Historia kształtuje naszą osobowość i kieruje naszymi losami. Z wyrazami szacunku
Agnieszka Nowicka, Przewodnicząca Komisji Oświaty i Kultury, Spaw Społecznym Rady Miasta w Kobyłce, 09.01.2013

Kobyłkowski Uniwersytet Trzeciego Wieku wyraża podziękowanie Pani Danucie Michalik za trud, poświęcenie i zaangażowanie w założenie Izby pamięci.
Uczestnicy spotkania, 09.01.2013

Z serdecznym podziękowaniem za niezmordowane zabiegi w utrwalaniu pamięci o rodzinie mojego Wspaniałego Męża
Halina Wodiczko, 27.12.2012

Życzę dalszych sukcesów w zdobywaniu materiałów i nieustającego entuzjazmu
Bogdan Olędzki, uczeń prof. B. Wodiczki

Dziękujemy za przybliżenie nam postaci Bohdana Wodiczki i losów jego rodziny, podzielenie się z nami swoją pasją, ale też zainteresowanie nas przeszłością Wołomina i naszą.
Klasa It z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Staszica w Wołominie, 23.10.2012

Szanownej Pani Danucie Michalik, od „mieszkańca wodiczkowj wyspy”, osoby zafascynowanej twórczością dyrygenta, z podziwem dla precyzji, rozmachu biograficznego, szacunku dla szczegółu i skuteczności metod – w ożywianiu zetlałego ducha nieistniejącego już świata i przywracaniu „zimnej ryby”.
Michał Klubiński, muzykolog, monografista B. Wodiczki, 05.09.2012

Jesteśmy wdzięczni Pani Danucie, że mogłyśmy spędzić piękny wieczór w Izbie Rodziny Wodiczków – zasłużonych dla Polski, dla Warszawy i dal Tej Ziemi, gdzie spędzili wiele lat swojego pracowitego życia.
Członkowie i sympatycy Towarzystwa Przyjaciół Radzymina, 05.12.2011

W podziękowaniu za wspaniałą lekcję historii rodziny Wodiczków i ich zasług w dziedzinie muzyki dla kraju i świata oraz za trud włożony w stworzenie Izby pamięci. Życzymy dalszych sukcesów i spełnienia marzeń w idei rozsławiania Wołomina jako ikony kultury.
Uczniowie kl. III t2 z Techniku Ekonomicznego w Wołominie, 21.10.2011

Dokonałaś, Danusiu, wspaniałego dzieła. Muzeum rodziny Wodiczków – muzyków i dyrygenta. Wierzymy w częste wydarzenia muzyczne krzepiące nasze serca. Życzymy wytrwałości.
Halina i Andrzej Wojakowscy, 17.09.2011

Droga pani Danusiu. Dokonała Pani wspaniałej rzeczy, która nobilituje nas wszystkich, mieszkańców Małej Ojczyzny, która jest naszą, a jednocześnie wielkiego twórcy kultury Bohdana Wodiczki.
Paweł S. Rozbicki, 17.09.2011

Droga Pani Kustosz – Kochana Danusiu. Dzisiaj w końcu finał. Patrzyłem od samego początku na wszystko, co robiłaś w tym zaczarowanym miejscu. Zostawiasz, a właściwie tworzysz nową historię tego miasta. Z całego serca gratulujemy Ci Twojego dzieła i zawsze będziemy Cię wspomagać w Twoich działaniach. Twoja Izba to niezwykłą perła.
Iwona i Krzysztof Milczarek, 17.09.2011

Wodiczko – człowiek, który rozsławił polską szkołę dyrygentury na cały świat. Danuta Michalik – kobieta, która walnie przyczyniła się do zmiany pozycji Wołomina na polu muzycznym
Prof. Alojzy Skrobacki, 17.09.2011

Dziś Wołomin promieniej pięknem, i dobrem i prawdą na Polskę i Europę dzięki powstaniu Izby Muzealnej rodziny Wodiczków. Serdeczne podziękowania dla Pani Danuty Michalik od władz samorządowych Wołomina.
Sylwester Jagodziński, z-ca Burmistrza, 17.09.2011

Powrót

Komentarze są wyłączone.