Konkurs na Wołomińskie Magnolie

PlakacikTo już trzeci raz, kiedy wyłonimy i nagrodzimy aktywne kobiety z Gminy Wołomin, które swoją działalnością wspierają rozwój lokalnej kultury, przedsiębiorczości, aktywizacji społecznej i wielu innych obszarów życia miasta. Jeżeli znacie takie osoby – a na pewno tak – to zgłoście swoją propozycję. Na Wasze zgłoszenia czekamy do 29 sierpnia 2019 roku.
Kandydatkę można zgłosić na stronie:
https://wolomin.org/zglos-swoja-kandydatke-do-tytulu-wolominskie-magnolie/

Potańcówka na Skwerze im. Bohdana Wodiczki

plakat MDKFundacja ODA wspólnie z Gminą Wołomin i Miejskim Domem Kultury w Wołominie organizuje wydarzenie kulturalne dla naszych mieszkańców, podczas którego zostaną ogłoszone laureatki tegorocznej edycji projektu „Magnolia piękniejsza strona miasta”. W ramach wydarzenia odbędzie się sadzenie magnolii, potańcówka przy dźwiękach Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej i wiele innych atrakcji, które zostały przygotowane z myślą o naszych mieszkańcach.

Serdecznie zapraszamy 9 czerwca o godzinie 18:00 na Skwer im. Bohdana Wodiczki przy ul. Moniuszki w Wołominie. Galeria

Dodano 01.06.2018 r.

Realizujemy projekty – Magnolia piękniejsza strona miasta 2018

20160618_184051Celem projektu jest zwrócenie uwagi mieszkanców Wołomina na estetykę miasta i upiększenie go z okazji zbliżającego się 100-lecia nadania praw miejskich. Podczas wydarzenia, jakim będzie potańcówka na Skwerze im. Bohdana Wodiczki, inspirujące kobiety Wołomina, wybrane w drodze konkursu, posadzą swoje magnolie. Wybrane kobiety to osoby, które swoją aktywnością wspierają rozwój lokalnej kultury, przedsiębiorczości, aktywizacji społęcznej i wielu innych obszarów życia miasta. Konkurs jest próbą pokazania tej kobiecej, aktywnej i piękniejszej strony Wołomina. Sadzonki magnolii pochodzą z puli tegorocznego Budżetu Obywatelskiego z dwóch projektów zgłoszonych przez Danutę Michalik zakładających posadzenie na terenie Wołomina 400 drzew i krzewów magnolii. Część z nich przekazanych zostnie mieszkańcom do posadzenia w ich ogrodach.

Projekt jest finansowany z Gminnego Programu Rewitalizacji realizowanego przez Gminę Wołomin.

Dodano 01.06.2018 r.

Wołomińskie magnolie – wiosna 2017

Miejska-bibliotek-publiczna_2Korzystając ze sprzyjającej pogody odwiedziliśmy kilka miejsc, w których w zeszłym roku posadzony zostały magnolie w ramach projektu „Magnolia symbolem Wołomina” finansowanego przez FIO – Mazowsze Lokalnie pod patronatem Elżbieta Radwan Burmistrz Wołomina. Okazało się, że wszystkie magnolie, które zostały posadzone przyjęły się i nawet zakwitły. W Galerii zamieściliśmy ich zdjęcia z następujących miejsc położonych na terenie Wołomina: Powiatowe Centrum Dziedzictwa i Twórczości, OSiR Huragan Wołomin, Wołomiński Klub Biznesu, Miejski Dom Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna w Wołominie im. Zofii Nałkowskiej, Przedsiębiorstwo Komunalne, Ośrodek Pomocy Społecznej, Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Wołominie, Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Wołominie, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Komenda Powiatowa Policji w Wołominie, Skwer im. Ks. J. Sikory, Cerkiew Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Wołominie, Przychodnia Zdrowia przy ul. Prądzyńskiego, Przedszkole nr 8 im. Czerwonego Kapturka, PWiK w Wołominie, skwer przy skrzyżowaniu ulic Legionów i Wileńskiej (magnolie posadzone przez Inspirujące Kobiety Wołomina), Prywatna Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Wołominie i Urząd Miasta W Wołominie. Galeria
Dziękujemy wszystkim opiekunom magnolii oraz pracownikom Miejskiego Zakładu Dróg i Zieleni w Wołominie za profesjonalną pielęgnację. Dziękujemy również osobom, które nadesłały zdjęcia magnolii ufundowanych przez Burmistrz Wołomina panią Elżbietę Radwan i wręczonych mieszkańcom Wołomina podczas wydarzenia „Wołomińskie Magnolie – piękniejsza strona miasta”.

Dodano 16.05. 2017 r.

Wołomińskie magnolie – wiosna 2017

Wołomińskie magnolie już kwitną! Poniżej zamieszczamy zdjęcia magnolii, które mają duże pąki lub już zakwitły w kliku miejscach naszego miasta. Przypominamy też zdjęcia z ubiegłego roku, na których zapisane zostały momenty przekazania i sadzenia magnolii.

1. Miejska Bibliotek Publiczna im. Zofii Nałkowskiej w Wołominie.
z29_Biblioteka_2miejska blioteka publiczna_maly1miejska blioteka publiczna_2
2. Przychodnia Lekarska przy ul. Prądzyńskiego.
z32_Przychodnia 1_2Przychodnia na Pradzynskiego_1Przychodnia na Pradzynskiego_2
3. Urząd Miasta w Wołominie.
z5_UM-5UM_1

Dodano 13.04.2017 r.

Wołomińskie Magnolie

20160618_18450318 czerwca o godzinie 18.00 na skwerze przy zbiegu ulic Wileńskiej i Legionów nastąpiło uroczyste rozstrzygnięcie konkursu „Wołomińskie Magnolie – piękniejsza strona miasta”, będącego częścią projektu Magnolia symbolem Wołomina sfinansowanego przez FIO – Mazowsze Lokalnie, pod patronatem Elżbieta Radwan Burmistrz Wołomina i patronatem medialnym Wieści Podwarszawskie. Tytuł ten został nadany 10 paniom, które swoją aktywnością wspierają rozwój lokalnej kultury, przedsiębiorczości i aktywizacji społecznej. W tej grupie znalazły się panie: Helena Baronicz, Teresa Bednarek, Magdalena Filaber, Anna Kornacka, Danuta Muszyńska, Renata Naczaj-Fedorenko, Luiza Rawska, Barbara Stasiszyn, Kamila Suska, Anna Ślusarz.
Wydarzenie prowadziła Pani Izabela Wilczak, która ogłosiła wyniki konkursu i przedstawiła laureatki. Wybrane Panie posadziły magnolie.Symboliczne, jedenaste drzewko, zasadziły wspólnie panie Elżbieta Radwan Burmistrz Wołomina i Danuta Michalik, prezes Fundacja ODA. Obu paniom towarzyszyli pracownicy Urzędu Miejskiego w Wołominie oraz cały zespół Fundacja ODA z grupą nieformalną „Magnolia” i wolontariuszami. Wydarzeniu towarzyszyła wystawa zdjęć laureatek konkursu.
Miłym akcentem tego wydarzenia było rozdanie 50 sadzonek magnolii ufundowanych przez Burmistrz Wołomina, panią Elżbietę Radwan. Wieczór zakończył się w kinie „Kultura” bezpłatnym pokazem filmu „Dzień Matki”. Galeria

Dodano 20.06.2016 r.

100 magnolii na 100-lecie nadania praw miejskich miastu Wołomin – Konkurs

OdHeniW związku z realizacją projektu finansowanego przez FIO Mazowsze Lokalnie pt. „Magnolia symbolem Wołomina”, serdecznie zapraszamy do zgłaszania kandydatek, które pokażą się światu i opowiedzą nam o swojej pracy, pasji i życiu. Szukamy inspirujących charakterów, aktywnych, wrażliwych i przedsiębiorczych kobiet. Jeżeli znasz kogoś takiego – wyślij do nas e-mail na adres oda@fundacjaoda.pl. Zgłoszenie można również dostarczyć osobiście do siedziby Fundacji w Wołominie przy Al. Armii Krajowej 43.
Wołomin to miasto, w którym dzieje się naprawdę dużo. Niemal każdego dnia jesteśmy świadkami ciekawych spotkań, wydarzeń lub akcji organizowanych przez mieszkańców miasta oraz… jego mieszkanki. Celem akcji jest pokazanie kobiet, które swą aktywnością wspierają rozwój lokalnej kultury, przedsiębiorczości, aktywizacji społecznej (NGO) i wielu, wielu innych obszarów życia miasta. Wspólnie z nimi dokonamy posadzenia drzew i krzewów magnolii na terenie miasta Wołomin z okazji zbliżającego się 100-lecia nadania praw miejskich naszemu miastu. Dodatkowo zorganizujemy specjalną sesję zdjęciową. Galeria
 
 
Kandydatka:
• powinna cieszyć się nieposzlakowaną opinią,
• mieszkać lub aktywnie działać na terenie gminy Wołomin,
• powinna wyrazić zgodę na wykorzystanie jej wizerunku na potrzeby okolicznościowej wystawy zdjęć
(ten zapis należy uwzględnić w treści e-maila).

Zasady dotyczące zgłoszeń kandydatek:
• w zgłoszeniu należy wskazać Kandydatkę oraz opisać jej postać, dokonania itp.,
• zgłoszenia należy przysyłać do 2 czerwca 2016 r.,
• ostateczną listę wybranych Pań opublikujemy na naszej stronie.

Wyniki konkursu

Dodano 27.05.2016 r.

Magnolia symbolem Wołomina – Patronat Burmistrza

Logo WolominaDSC_0057 (Custom)Z przyjemnością informujemy, że pani Elżbieta Radwana, Burmistrz Wołomina, objęła patronatem projekt „Magnolia symbolem Wołomina”. W związku z tym informacje o realizacji projektu będą publikowane również na stronie internetowej wolomin.org oraz w mediach społecznościowych. Dziękujemy bardzo!
 
 
Dodano 27.05.2016 r.

100 magnolii na 100-lecie nadania praw miejskich miastu Wołomin

Mazowszwe Lokalniez1Miło nam poinformować, że wczoraj, 22.04. 2016 r. grupa nieformalna „Magnolia” skupiona przy Fundacji ODA otrzymała dofinansowanie na zgłoszony projekt pt. „Magnolia symbolem Wołomina” w ramach programu FIO Mazowsze Lokalnie. Program FIO Mazowsze Lokalnie powstał z inicjatywy trzech organizacji pozarządowych: Fundacji Fundusz Współpracy, Stowarzyszenia Europa i My oraz Stowarzyszenia Biuro Obsługi Ruchu Inicjatyw Społecznych BORIS. Jego celem jest zwiększenie zaangażowania obywateli w życie publiczne, szczególnie w małych społecznościach lokalnych. Realizacja projektu zakłada posadzenie 100 drzew i krzewów magnolii na terenie miasta Wołomin z okazji zbliżającego się 100-lecia nadania praw miejskich naszemu miastu. Kwiat magnolii symbolizuje uczciwość, szlachetność, wytrwałość, radość i miłość do natury. Wierzymy, że wspólne działanie różnych środowisk w celu upiększenia miasta i uczczenia 100. rocznicy nadania praw miejskich zintegruje różne środowiska wokół starań o wygląd naszego miasta i dbanie o dobro wspólne. Mamy nadzieję, że ta oddolna inicjatywa znajdzie poparcie zarówno władz samorządowych, jak i samych mieszkańców Wołomina i być może kwiat magnolii stanie się symbolem naszego miasta. Będziemy Państwa informować na bieżąco o kolejnych etapach realizacji tego projektu.

Dodano 23.04.2016 r.