Ukojenie dla duszy – Wieczór muzyki cerkiewnej

Męski Zespół Muzyki Cerkiewnej Grabarka powstał wiosną 2021 przy klasztorze św. św. Marty i Marii na św. Górze Grabarce. W skład chóru wchodzą amatorzy – miłośnicy cerkiewnego śpiewu wielogłosowego. Pierwszą liturgię chór zaśpiewał w piątą sobotę Wielkiego Postu w monasterze grabarskim. Zespół wziął udział w koncercie „Między wschodem a zachodem” w Cegłowie. Swoim śpiewem wspomagał uroczystości ku czci ikony Matki Boskiej Ostrobramskiej w Atenach, w Grecji. W 2021 r. śpiewał podczas obchodów 200.lecia cerkwi w Mielniku, a w listopadzie tegoż roku wystąpił na XVIII Międzynarodowym Przeglądzie Muzyki Religijnej i Paraliturgicznej w Siemiatyczach. W styczniu 2022 r. chór prezentował utwory liturgiczne oraz kolędy w Teatrze Lalek „Pleciuga” w Szczecinie, a w maju wystawił samodzielny Koncert Paschalny w Cerkwi p.w. świętych apostołów Piotra i Pawła w Siemiatyczach. Zespół wielokrotnie śpiewał podczas nabożeństw w cerkwiach w całej Polsce, m. in. w Wołominie, Siemiatyczach, Siemianówce czy Szczecinie.

Serdecznie zapraszamy do Izby Muzealnej Wodiczków w Wołominie w niedzielę 6 listopada o godzinie 17:00. Wstęp wolny.

Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu „Prowadzenie wolomin_sepia-na-doledziałań wspierających edukację kulturalną oraz popularyzację dziedzictwa historycznego Wołomina” finansowanego przez Gminę Wołomin.

Dodano 2.11.2022 r.

Podwieczorek muzyczny dla dzieci – Deszczowe piosenki

W niedzielę 23 października w Izbie Muzealnej Wodiczków odbędzie się Podwieczorek muzyczny dla dzieci poświęcony tematyce jesiennej utrwalonej w utworach wielkich kompozytorów. Wybrane na to spotkanie utwory zagrają Beata Kierzkowska (flet) i Anna Kornacka (fortepian). Animatorką spotkania będzie Małgorzata Chmielewska, która zorganizuje dzieciom zabawy muzyczne.

Serdecznie zapraszamy w niedzielę 23 października o godz. 16:30. Wstęp wolny.

Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu „Prowadzenie wolomin_sepia-na-doledziałań wspierających edukację kulturalną oraz popularyzację dziedzictwa historycznego Wołomina” finansowanego przez Gminę Wołomin.

Dodano 17.10.2022 r.

Podwieczorek muzyczny dla dzieci – Bajki dźwiękiem malowane

Serdecznie zapraszamy do Izby Muzealnej Wodiczków w Wołominie na 40. już Podwieczorek muzyczny dla dzieci, w programie którego znajdą się najpiękniejsze melodie z filmów dla dzieci. W koncercie wystąpią Beata Kierzkowska (flet) i Anna Kornacka (fortepian) oraz animatorka Małgorzata Chmielewska.

Serdecznie zapraszamy w niedzielę 25 września 2022 r. o godzinie 16:30. Wstęp wolny.

Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu „Prowadzenie wolomin_sepia-na-doledziałań wspierających edukację kulturalną oraz popularyzację dziedzictwa historycznego Wołomina” finansowanego przez Gminę Wołomin.

Dodano 21.09.2022 r.

Od serca do serca – recital Moniki Chrząstowskiej w repertuarze Wiery Gran

Wśród utworów słynnej gwiazdy przedwojennych kabaretów, pieśniarki żydowskiego pochodzenia usłyszymy „Tango Notturno”, „Trzy listy”, „La vie en rose” – piosenkę z repertuaru Edith Piaf, którą Wiera Gran śpiewała pod tytułem „Gdy w ramiona bierze mnie” – a także m.in. utwór „The Man I love” G. Gershwina, śpiewany z tekstem M. Hemara „Człowiek, którego kocham”. Koncert Moniki Chrząstowskiej wzbogacony jest prowadzoną narracją na temat epizodów z życia prywatnego i zawodowego Wiery Gran, opartą na książce Agaty Tuszyńskiej „Oskarżona Wiera Gran”. Monika Chrząstowska to artystka obdarzona mocnym, głębokim głosem i temperamentem lirycznym. Na scenie najpiękniej brzmią w jej wykonaniu tanga, żydowskie ballady i nastrojowe utwory w jazzowych aranżacjach. Obecnie jest aktorką Teatru Żydowskiego w Warszawie. Współpracowała z Teatrem Rampa w Warszawie i Teatrem Rozrywki w Chorzowie. Paweł Leszczyński – absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, laureat międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów akordeonowych. Występuje jako akordeonista i pianista w repertuarze klasycznym i jazzowym.

Słowo wstępne wygłosi Cezary Waszczyński i Michał Klubiński, a koncert poprowadzi Bogusława Szostak-Klubińska.

Serdecznie zapraszamy w niedzielę 7 listopada 2021 r. o godzinie 17:00 do Izby Muzealnej Wodiczków przy Al. Armii Krajowej 43 w Wołominie. Fotorelacja

Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu „Prowadzenie wolomin_sepia-na-doledziałań wspierających edukację kulturalną oraz popularyzację dziedzictwa historycznego Wołomina” finansowanego przez Gminę Wołomin.

Dodano 02.11.2021 r.

Gratulujemy

Szanowni Państwo! Miło nam poinformować, że Pani Beata Kierzkowska, która gra na flecie podczas naszych Podwieczorków muzycznych dla dzieci, otrzymała medal „Zasłużony Kulturze” Gloria Artis oraz Nagrodę Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej – za wybitne osiągnięcia artystyczne i dydaktyczne, a Pani Anna Kornacka, pianistka, która akompaniuje nam podczas Podwieczorków muzycznych dla dzieci i Wieczorów muzycznych otrzymała Odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, przyznawaną osobom wyróżniającym się w tworzeniu, upwszechnianiu i ochronie kultury. Obu Artystkom serdecznie gratulujemy!

Dodano 19.10.2021 r.

Olé, czyli wakacje w Hiszpanii

Podwieczorek muzyczny dla dzieci pt. „Olé, czyli wakacje w Hiszpanii” przybliży najmłodszym melomanom gorący temperament muzyki latynoskiej. Połączenie śpiewu i gry na gitarze na najwyższym poziomie sprawi, że to będzie koncert wyjątkowy, pełen niespodzianek. Nauka flamenco i piosenek po hiszpańsku zapewni młodym  odbiorcom znakomitą zabawę.

W podwieczorku wystąpią artyści:
* Sylwia Stępień – sopran, solistka Warszawskiej Opery Kameralnej, absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Guildhall School of Music w Londynie;
* Krzysztof Stępień – gitarzysta, wokalista, absolwent Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Konservatorium w Wiedniu.

 

Serdecznie zapraszamy w niedzielę 19 września 2021 r. o godzinie 16:30 do Izby Muzealnej Wodiczków w Wołominie, Al. Armii Krajowej 43. Fotorelacja

Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu „Prowadzenie wolomin_sepia-na-doledziałań wspierających edukację kulturalną oraz popularyzację dziedzictwa historycznego Wołomina” finansowanego przez Gminę Wołomin.

Dodano 13.09.2021 r.

Rocznica śmierci Bohdana Wodiczki

W 36. rocznicę śmierci Bohdana Wodiczki, 12 maja 2021 r., tradycyjnie spotkaliśmy się na warszawskich Powązkach Wojskowych. Przy grobie Maestra zastaliśmy Jego wychowanków – legendarnych dziś dyrygentów Andrzeja Knapa i Bogdana Olędzkiego, którzy, mimo upływu lat, nadal zachowują Go w swojej wdzięcznej pamięci. Co roku tego dnia spotykaliśmy się również w Izbie Muzealnej Wodiczków w Wołominie na wieczorze wspomnień i na koncercie muzycznym. Jednak z powodu pandemii to spotkanie przenieśliśmy na bezpieczniejszy czas, a okazją będzie przypadająca w tym roku 110. rocznica urodzin Bohdana Wodiczki.

Dodano 12.05.2021 r.

Wieczór Niepodległościowy

20161103_112653Zgodnie z tradycją w Izbie Muzealnej Wodiczków odbędzie się koncert z okazji Święta Niepodległości. W koncercie wezmą udział Karolina Matuszkiewicz – śpiew oraz Krzysztof Stępień – gitara. W programie znajdą się polskie pieśni patriotyczne. W drugiej części spotkania przybyli do Izby goście będą mogli podtrzymać tradycję wspólnego śpiewania. Śpiewniki i akompaniament muzyczny zapewnią organizatorzy tego muzycznego wydarzenia.

Serdecznie zapraszamy w poniedziałek 11 listopada o godzinie 18:30. Wstęp wolny.Relacja

Koncert realizowany jest w ramach projektu „Niestandardowe działania mające na celu upamiętnianie świąt narodowych, postaci logo-starosty_sepia-na-dolehistorycznych, szczególnie związanych z ziemiami powiatu wołomińskiego” dofinansowanego przez Powiat Wołomiński na podstawie umowy nr 75.2019 z dnia 1 marca 2019 roku.

Dodano 07.11.2019 r.

Zasłużony dla Wołomina

20190923_161537_malyZ wielką radością i dumą przekazuję Państwu informację, że uchwałą Rady Miejskiej w Wołominie z dnia 19 września 2019 roku Fundacji ODA został przyznany Medal „Zasłużony dla Wołomina”. W uzasadnieniu nominacji wskazano na wybitne dokonania Fundacji ODA na płaszczyźnie zawodowej i społecznej, zarówno dla Gminy Wołomin jak i jej mieszkańców To dla nas ogromny zaszczyt i honor, i jeszcze większa motywacja do aktywności na rzecz ochrony dziedzictwa lokalnego i integracji społeczności Wołomina. Dziękujemy serdecznie!

Konkurs na Wołomińskie Magnolie

PlakacikTo już trzeci raz, kiedy wyłonimy i nagrodzimy aktywne kobiety z Gminy Wołomin, które swoją działalnością wspierają rozwój lokalnej kultury, przedsiębiorczości, aktywizacji społecznej i wielu innych obszarów życia miasta. Jeżeli znacie takie osoby – a na pewno tak – to zgłoście swoją propozycję. Na Wasze zgłoszenia czekamy do 29 sierpnia 2019 roku.
Kandydatkę można zgłosić na stronie:
https://wolomin.org/zglos-swoja-kandydatke-do-tytulu-wolominskie-magnolie/